Αγώνες μπαράζ… Ηρακλής-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0!!!

Ο Ηρακλής λύγισε την αντίσταση του Απόλλωνα Παραλιμνίου  και επικράτησε με 1-0, για την 3η αγωνιστική στους αγώνες μπαράζ, για την άνοδο στη Footbal League.
Το μοναδικό γκολ για τον Ηρακλή πέτυχε ο Χρήστος Ρόβας, ο οποίος βρήκε δίχτυα  στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης.
Σουτ του Γαϊδαρτζή στο 19ο λεπτό, δεν βρήκε στόχο.
Ο Γουναρίδης αρνήθηκε την παραβίαση της εστίας του δύο φορές προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου  στο 47ο λεπτό, κεφαλιά του Μερεσιώτη, η μπάλα καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Αμπάρη.
Ο Γουναρίδης με  εξαιρετική εμφάνιση και με  σπουδαίες επεμβάσεις ήταν ο πρώτος παίκτης του αγώνα.
Διαιτητής ήταν ο Νικόλαος Θεοδωρόπουλος του Συνδέσμου Φλώρινας με Βοηθούς Στέφανο Παρασίου του Συνδέσμου Ημαθίας και Νικόλαο Δημόπουλο του Συνδέσμου Φλώρινας.

ΗΡΑΚΛΗΣ:(Σ. Μπαξεβάνος) Βοσνιάδης (26΄ Αμπάρης), Καραντασιάδης, Γιαννίτσης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Καζναφέρης, Παναγιωτούδης, Τάι (81΄ Κωστούλας), Παπαδόπουλος, Πτηνόπουλος (60΄ Αμαραντίδης), Ρόβας (86΄ Κρυστάλλης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ:(Π. Δημητρίου): Γουναρίδης, Πολυζωΐδης, Τάκας, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου,Μεταλλίδης(77′ Τσομαχασβίλι), Γαϊδαρτζής Μουτεσίδης, Τάντιτς(84′ Ναλμπάντης).