Γ’ Εθνική: Ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε της Δόξας Δράμας 2-1 με ανατροπή – Βαθμολογία!!!

Ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε στην πρεμιέρα της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου στο Δημοτικό γήπεδο του Παραλιμνίου της Δόξας Δράμας 2-1 με ανατροπή.

Η Δόξα Δράμας άνοιξε το σκορ  μόλις στο 3ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Παραλιμνίου και με σουτ έκανε το 0-1.
Λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ο Τσιμίκας έφερε το ματς στα ίσα, όπου με σουτ έκανε το 1-1.
Ο Κατσαμάγκας που είναι και ο μόνιμος σκόρερ του Παραλιμνίου στο 72ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ομάδα του Απόλλωνα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Κιάσσος): Πάππας, Νομικός, Τσομαχασβίλι, Ζαβέρδας, Γκούμας, Τζαμπέγια Γιαννόπουλος(62’Πέτρου), Ελέζι(91’ Κουτσαβασίλης), Καρυοφύλλης(91’ Τσιάτρης), Κατσαμάγκας και Τσιμίκας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Παναγιώτου): Ηλιάδης, Γαλόπουλος(87’ Καραγκεβρούδης), Παπαϊωάννου, Θεοδοσιάδης, Μπλιός, Περσίδης(86’ Κυριακίδης Σταύρος), Οικονομίδης, Ρούτσης(65’ Χατζηδημητρίου), Παπαδόπουλος, Ατανάσοφ, Μπρατσιάνη.