Ηττήθηκε ο Πανσερραϊκός από τον Ηρακλή Λάρισας με 2 – 0!!!

Την ήττα γνώρισε ο Πανσερραϊκός με 2-0  στο εκτός έδρας ματς με τον Ηρακλή Λάρισας, στο πλαίσιο της  27ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.

Η γηπεδούχος ομάδα με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο στο 33ο λεπτό με τον Χατζή και στο 54ο λεπτό με τον Κάσα, κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Τα λιοντάρια διαμαρτύρονται στην φάση του  5ου λεπτού όταν σε κεφαλιά του Κατσαντώνη η μπάλα πέρασε την γραμμή της εστίας του  Φαρμάκη αφού πρώτα χτύπησε στην εσωτερική πλευρά του δοκαριού.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Γκαλίτσιος, Γκουγκούδης, Καμπέρης, Κέρι, Τασιούλης, Κάσας, Μπαλαμώτης, Λαγωνίδης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κατσίκας, Παντεκίδης, Αυλωνίτης, Ζέρης, Λυμπεράκης, Στάικος (46′ Κολομπίνο), Θυμιάνης (74′ λ.τ Δεληγιαννίδης), Σοφιανός (61′ Κανίς), Μούργος (61′ Στίνα), Μπαΐροβιτς, Κατσαντώνης (61′ Σαΐντ).