Ο Ηρακλής Αμμουδιάς επιβλήθηκε με 2-0 της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου!!!

Με την 2η αγωνιστική των αγώνων μπαράζ των πρωταθλητών ΕΠΣ για την άνοδο στην Γ’ Εθνική, συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση των ομάδων.

Ο Ηρακλής Αμμουδιάς δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και επιβλήθηκε με 2-0, εξασφαλίζοντας έτσι την πρώτη του νίκη στους αγώνες μπαράζ, σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, λόγω της ασταμάτητης βροχής καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Οι παίκτες του Μπάμπη Χρυσοστομίδη κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πριν το ημίχρονο κόντρα στην ομάδα της ΕΠΣ Θράκης, με τον Φιλιππίδης να εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα στο 36ο λεπτό.

Ο Ηρακλής Αμμουδιάς κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 72ο λεπτό με τον Νίκο Γκάλιο.
Τελικό αποτέλεσμα Ηρακλής Αμμουδιάς- Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-0.

Στα υπόλοιπα ματς μίλησαν οι έδρες, Ορφέας Ελευθερούπολης – Δόξα Βώλακα 1-0 και Νίκη Ευκαρπίας – Άρης Πετεινού 2-0, ενώ ρεπό είχε η ομάδα του Ορέστη Ορεστιάδας.