Η Πανσερραϊκή γνώρισε την εντός έδρας ήττα 3-1 από τις Σειρήνες Γρεβενών!!!

Καθόλου καλά δεν πήγαν τα πράγματα για την Γυναικεία ομάδα της Πανσερραϊκής, που γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3-1 από την αντίστοιχη ομάδα των Σειρήνων Γρεβενών, για  την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.
Στο πρώτο μέρος η Πανσεραϊκή είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και προηγήθηκε στο σκορ με την Καλτσίδου, στο 36ο λεπτό.
Η ολική ανατροπή του σκορ από τις Σειρήνες έγινε στο δεύτερο ημίχρονο που έδειχναν να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο με σκόρερ τις Κελεμένη, Τάσιου και Βλάχου πήραν μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη στο Γήπεδο της Ομόνοιας στις Σέρρες.

Πρίν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του καθηγητή φυσικής αγωγής Δημήτρη (Μίμη) Παρασκευόπουλου, ο οποίος έφυγε από τη ζωή το Σάββατο 11/02 σε ηλικία 60 ετών. Ο εκλιπών υπηρέτησε στο ποδόσφαιρο τον Πανσερραϊκό ως μέλος του τεχνικού τιμ επί σειρά ετών και σε διάφορες περιόδους, ενώ διετέλεσε και υπηρεσιακός προπονητής σε κάποιες περιπτώσεις.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Kαλοσίδης με βοηθούς την Γεωργία Δημητριάδου και την Σταυρούλα Τάλιου της ΕΠΣ Δράμας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ: Μανιάκα, Νικολαιδου, Σταμπουλίδου, Γεωργιάδου,Χαραλάμπους, Τιλσίζογλου, Πολατίδου,Αρβανιτίδου, Καλτσίδου, Αξιαρλή, Μπουσδούκου.

ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Κωνσταντινίδου, Πατσιούρα, Αγγελίδου, Μουρατίδου,Κελεμένι,Αμαραντίδου, Παππά, Βλάχου, Μπόζιαρη.