Β’ Εθνική Γυναικών…Με νίκη εντός έδρας συνεχίζει η Πανσερραϊκή!!!

Στο γήπεδο της Ομόνοιας Α’ στις Σέρρες η γυναικεία ομάδα της Πανσερραϊκής επικράτησε με 3-0 την γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα των Νεφελών Κατερίνης, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής στον 1ο όμιλο.
Οι παίκτριες της Πανσερραϊκής δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη επί των Νεφελών με 3-0 και να βελτιώσουν ακόμα περισσότερο την Βαθμολογική τους θέση.
Τα γκολ για την Πανσερραϊκή σημείωσαν η Γεωργιάδου με ατομική προσπάθεια στο 13ο λεπτό, η Πανίδου στο 63ο λεπτό και το τελικό 3-0 έγινε στο 90’+ με την Καραλεξίδου.
Στο 66ο λεπτό, η Καπέτα από τις Νεφέλες με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της Μανιάκα.

Για την Πανσερραϊκή τον αγώνα ξεκίνησαν οι: Μανιάκα, Τιλσιζόγλου, Πανίδου, Ρομανίδου, Κουτλάγκα, Γεωργιάδου,Philippou, Νικολαϊδου, Πλακίδου, Mπάμπου, Μπίζα.
Για τις Νεφέλες τον αγώνα ξεκίνησαν οι:  Αντωνιάδου, Ασσιχίδου, Ρίζου, Λαζαρίδου, Ναβροζίδου, Μπατσάρα, Κουκουστρίκα, Κώττα, Καπέτα, Σιμούλη.Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Νικόλαος Σιουμπάρας  ΕΠΣ Δράμας που είχε για βοηθούς την Ελένη Ιορδανίδου και την Χριστοφόρα Νικολαϊδου της ΕΠΣ Δράμας.