Μόνο με Έλληνες στην 11αδα του ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε της Δόξας με 3-0!!!

Με πρωταγωνιστή τον Λιούμη που πέτυχε δύο γκολ (το τρίτο ο Μασκανάκης) ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε εκτός έδρας με 3-0 επί της Δόξα Δράμας, στην φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Δόξας.
Οι παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου μπήκαν από την αρχή συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι και μόλις στο 12ο λεπτό ο Λιούμης άνοιξε το σκορ, 1-0.
Στο 48ο λεπτό, ο Λιούμης διπλασίασε τα τέρματα του με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 56ο λεπτό ο Μασκανάκης μπαίνει σφήνα στη φάση από λάθος γύρισμα από τον Τζελίδη προς τον Καράδαη και κάνει το τελικό το 3-0.
Μετά το 3-0, ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος πραγματοποίησε οκτώ αλλαγές.

Διαιτητής της φιλικής αναμέτρησης ήταν ο Γκαϊτατζής με βοηθούς τον Σιαμανή και την Κοτανίδου.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ(Κετσιεμενίδης): Καράδαης, Καζαντζίδης, Ντόσης, Φραγκούλης, Μκρτσιαν, Οικονομίδης, Μπλιός, Τζελίδης, Βάντερσον, Κόντος, Παπαδόπουλος.

Στον Πάγκο: Θεοδοσιάδης, Παπαϊωάννου, Περσίδης, Μπεζυρτζής, Ιορδανίδης, Ρούτσης, Χατζηδημητρίου, Σταϊκος, Γεωργιάδης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Ελευθερόπουλος): Κατσίκας, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Δημητρίου, Ζέρης, Καραμπέρης, Σιόντης, Μασκανάκης, Σοφιανός, Ανάκογλου, Λιούμης.

(β΄ ημίχρονο):Γιανναράκης, Δεληγιαννίδης, Οικονόμου, Σιόντης, Κανίς, Μούργος, Στίνα, Σαΐντ, Παντεκίδης.