Κύπελλο Ελλάδας… ο Πανσερραϊκός προκρίθηκε με ένα ξεχωριστό δεύτερο ημίχρονο τακτικής!!!

Ο Πανσερραϊκός πέρασε ένα εύκολο βράδυ στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών με αντίπαλο τον Π Ο Τρίγλιας(ομάδα της FL) κέρδισε με 2-0 και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.Φώτο: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣΦώτο: ΠΑΕ ΤΡΙΓΛΙΑ
Τα αμυντικά κενά της Τρίγλιας εκμεταλλεύτηκε o Πανσερραϊκός και σκόραρε στην πρώτη του αξιόλογη επίθεση στο 25’ με τον Γιώργο Παπαβασιλείου, στη συνέχεια διαχειρίστηκε άψογα το προβάδισμα του και στο 49’ διπλασίασε τα τέρματα του με τον  Δημήτρη Γκούρτσα.
Τα λιοντάρια υπερασπίστηκαν την πολύ βαριά φανέλα της ομάδος και με ένα ξεχωριστό δεύτερο ημίχρονο τακτικής έκαναν ένα σημαντικό βήμα πρόκρισης στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.
Στην αναμέτρηση Πανσερραϊκός – ΠΟ Τρίγλιας κόπηκαν μόλις 184 εισιτήρια.
Πανσερραϊκός η αρχική σύνθεση: Γιαννακίδης, Ζέρης, Αποστολόπουλος,Κασμερίδης, Γιανναράκης, Ζιώγας, Πέτρου, Ψάλτης, Παπαβασιλείου, Γκούρτσας, Obosu.
ΠΟ Τρίγλιας η αρχική σύνθεση: Βούρας, Ζώτος, Κουρέλλας, Πότσι, Καρτσαμπάς, Έππας, Ευθυμιάδης, Σαρβανίδης, Παπαδημητρίου, Ντούνγκα, Καλούδης.
Διαιτητής: Παναγιώτης Τσοπουλίδης ΕΠΣ Ξάνθης
Βοηθοί: Δημήτριος Κηλικιώτης ΕΠΣ Ξάνθης,  Αντώνης Κουκούμης ΕΠΣ Ξάνθης.