ΝΕΟΧΩΡΙ – SERRES 1800… 0-2 !!!

Σε ένα εντυπωσιακό ντέρμπι, ανάμεσα στον Αστέρα Νεοχωρίου και την Serres 1800, που χάρισε θέαμα και μεγάλη αγωνία,οι ομάδες μοιράστηκαν σε απόδοση από ένα ημίχρονο.Η Serres 1800 πιο ουσιαστική στις τελικές προσπάθειες, κατάφερε, με  γκολ του Θεόδωρου Αγγελακά στο 32’ και του Μπόζινταρ Τάντιτς στο 79’, να κερδίσει με σκορ 2-0, μέσα στο γήπεδο του Αστέρα Νεοχωρίου και  να περάσει στην 3η θέση του ενιαίου βαθμολογικού πίνακα της Ανώτερης Κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών. Την ερχόμενη εβδομάδα  θα αγωνιστεί σε ουδέτερο γήπεδο με τον Ολυμπιακό Ροδόπολης, που είναι ο  10ος της ενιαίας βαθμολογικής κατάταξης της επίλεκτης κατηγορίας. Σε  περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος θα υπάρξει ημίωρος παράταση και αν χρειασθεί πέναλτι.Ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα αγωνίζεται την νέα ποδοσφαιρική περίοδο(2018-2019) στην Επίλεκτη Κατηγορία.