ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(U19)… το πρώτο σταβοπάτημα για τα «λιονταράκια»!!!

Για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος των νέων της Football league  τα «λιονταράκια» γνώρισαν την πρώτη τους ήττα με σκορ 2-1 από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς(U19).

Ο Πανσερραϊκός(U19) προηγήθηκε και κράτησε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Στέφανου Πέτρου 0-1, στην επανάληψη με με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στο 70’ και με πλασέ στο 82’ ο Απόλλωνας Καλαμαριάς(U19)   κατάφερε να κερδίσει με σκορ 2-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο  Μαμάσουλας Γεώργιος με βοηθούς τον Σιανίδη Αναστάσιο και την Τυριακίδη Νικόλαο από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μισιρλής Ε, Τσαταλπασίδης Ε, Μακούσης Θ, Σαμαράς Ν, Μπουτάκογλου Π, Γιαξής Κ, Παπαδόπουλος Ν, Μπομπότας Χ, Γουάλεϊ Μ, Καπτέλι Π, Πέτρου Σ.

Σε ό,τι αφορά την 7η στροφή την Κυριάκή 11 Φεβρουαρίου 2018 ο Πανσερραϊκός(U19) θα υποδεχθεί τα Τρίκαλα(U19).