Κύπελλο Ελλάδας: Nίκη- πρόκριση με τελικό σκορ 8-9 στα πέναλτι ο Απόλλων Παραλιμνίου!!!

Για την 2η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε επί της Αναγέννησης Άρτας με 8-9 στα πέναλτι (Κανονική διάρκεια και παράταση 1-1), μετά από ένα εξοντωτικό τρίωρο, ο Απόλλων Παραλιμνίου, παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου και πέρασε στην τρίτη φάση του θεσμού.

Το σκορ άνοιξε η Αναγέννηση Άρτας στο 39ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Κυριάκη, ο Μουσιωτίτσας προλαβαίνει και κάνει το γύρισμα, ο Δημητρέλλος τσιμπάει την μπάλα και βρίσκει τον Πάνο, που νικά από κοντά τον Παππά, γράφοντας το 1-0.

Ο Απόλλωνα Παραλιμνίου έφερε το ματς στα ίσα στο 55ο λεπτό όταν ο Καρυοφύλλης με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, σημαδεύει το “παραθυράκι” του Μπαλαούρα, γράφοντας το 1-1.

Το ματς πήγε στην παράταση και μετά από ένα άκαρπο 30λεπτο όλα κρίθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι.