Ηρακλής- Πανσερραϊκός 2-0: Κακή ήττα Κακή εικόνα!!

Με ένα κακό πρώτο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε 2-0 από τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, για την εμβόλιμη 18η αγωνιστική του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.
Ο Γιουμπιτάνα έδωσε το προβάδισμα στον Ηρακλή στο 40ο λεπτό του αγώνα από την άσπρη βούλα, ενώ το τελικό 2-0 έκανε ο Πατράλης με σουτ στο 76ο λεπτό.

Στο 87ο λεπτό από σέντρα-σουτ του Λυμπεράκη η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Πολυχρόνης (Πιερίας) με βοηθούς τoν Μηνούδης (Πιερίας) και τoν Βασιλόπουλο (Έβρου).

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βελλίδης, Πανάγου, Χρουσιέλ (89′ Σγούρης), Κωστούλας, Βιτλής, Σίλβα, Γιουμπιτάνα (83′ Παπαστεριανός), Κούστα (65′ Κουντουριώτης), Πατράλης, Τόμας (89′ Τότσκα), Άλεξιτς (89′ Δοϊράνλης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κατσίκας, Ζέρης (60′ Δεληγιαννίδης), Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Σοφιανός, Πεταυράκης (81′ Λυμπεράκης), Στάικος (46′ Μούργος), Κανίς (46′ Κατσαντώνης), Στίνα, Θυμιάνης, Σαΐντ (60′ Μπαΐροβιτς).