Κύπελλο ΕΠΣ Σερρών: Προβάδισμα πρόκρισης για Απόλλωνα Παραλιμνίου και Εθνικό Σιδηροκάστρου!!!

Ολοκληρώθηκαν την Τετάρτη 5 Απριλίου οι πρώτοι αγώνες της ημιτελικής Φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών έκαναν
ο Απόλλων Παραλιμνίου και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, κερδίζοντας με το ίδιο σκορ 1-2, Καλά Δένδρα και Χριστός αντίστοιχα.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Καρυοφύλλη, μόλις συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης, ενώ ο Πυθαγόρας Καλών Δένδρων ισοφάρισε με τον Αγγελακά πέντε λεπτά αργότερα. Το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Πέτρου στο 55ο λεπτό.

Με δύο γκολ του Αλέξανδρου Αβράμη, ένα σε κάθε ημίχρονο, ο Εθνικός Σιδηροκάστρου κέρδισε 2-1 μέσα στο Χριστός, σε ένα δύσκολο εκτός έδρας ματς όπου το Χριστός έφερε το ματς στα ίσα στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Ηλία Ρίζο.