Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας 2-0: Στην κορυφή ο Πανσερραϊκός, πέτυχε την 13η συνεχόμενη νίκη!!!

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε ο Πανσερραϊκός, καθώς επικράτησε με 2-0 του Αλμωπού Αριδαίας στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, για την 17η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη πέτυχε την 13η συνεχόμενη νίκη έφτασε στους 43 βαθμούς και βρίσκεται στο +12 από τη δεύτερη ΑΕΛ.
Ο Πανσερραϊκός με εκπληκτικά 10λεπτά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Αυλωνίτη στο 26ο λεπτό με ωραία κεφαλιά μετά από την σέντρα του Στίνα.
Ενώ στο 34ο λεπτό ο Κατσαντώνης τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Αλμωπού.

Το δεύτερο τέρμα των Λιονταριών δημιούργησε πάλι ο Στίνα, που μεταβίβασε τον Σαΐντ και πλάσαρε ανενόχλητος τον Ντόκιτς, στο 70ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κατσικογιάννης(Ηπείρου) με βοηθούς τoν Μωυσιάδη (Ηπείρου) και τoν Θανασιάς (Ηπείρου).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κατσίκας, Ζέρης, Λυμπεράκης (65′ Πεταυράκης), Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Στάικος (88′ Σιόντης), Κατσαντώνης (88′ Μασκανάκης), Στίνα, Κανίς (65′ Σοφιανός), Σαΐντ (79′ Μπαϊροβιτς).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Ντόκιτς, Μακριδάκης, Παρασκευάς (78′ Ταχματζίδης) , Μανωλάκης, Τσιμπούκας, Κέρθι (63′ Ρίβας), Ασλαμπάνογλου, Έππας (87′ Τσιπούρας), Πέττας, Παπαδόπουλος, Πατρινός (78′ Πόποβιτς).