Μακεδονικός – Πανσερραϊκός 2-2: Ισόπαλο το φιλικό των τριών 45λεπτων!!!

Μακεδονικός και Πανσερραϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα χορταστικό φιλικό στην Ευκαρπία, όπου ο αγώνας χωρίστηκε σε τρεις περιόδους των 45 λεπτών, με τους  δύο προπονητές Γιώργο Αμανατίδη και Παύλο Δερμιτζάκη να δοκιμάζουν πρόσωπα και σχήματα.
Με την καλή κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο 15λεπτό ο Πανσερραϊκός θα μπορούσε  να έχει προηγηθεί στο σκορ, όμως τόσο ο Κανίς (σουτ άουτ), όσο και ο Μπαΐροβιτς δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Γουναρίδη.
Στο 18ο λεπτό ο Μακεδονικός κέρδισε πέναλτι. Ο Τσουκάνης ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 1-0.
Στο 2ο 45λεπτο ο Μακεδονικός διπλασίασε τα τέρματα του με κεφαλιά του Χασάνογλου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζαννάκη.
Πέντε λεπτά αργότερα, ο Πανσερραϊκός μείωσε σε 2-1 με τον Ανάκογλου.
Λίγο πριν το τέλος του 3ου 45λεπτου ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε με τον Σαΐντ σε 2-2.

Η φιλική αναμέτρηση προγραμματίστηκε με αφορμή την ομόφωνη απόφαση όλων των ΠΑΕ για αναστολή του πρωταθλήματος της Super League 2.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γιώργος Αμανατίδης):
(1ο 45λεπτο): Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Σιατραβάνης, Γαρύφαλλος, Ζαφειράκης, Σιμόνι
(2ο 45λεπτο): Γουναρίδης (20′ Γρηγοριάδης), Μπρατσιάνη (20′ Χασάνογλου), Λισγάρας (20′ Μπάγκολα), Κοτταρίδης, Τσουκάνης (20′ Ουνγιαλίδης), Παναγιωτούδης (20′ Γουνόπουλος), Κουτεντάκης, Ζαφειράκης (20′ Ντόια), Τσιλιγγίρης, Σιατραβάνης (20′ Ζαννάκης), Σαραντίδης
(3ο 45λεπτο): Γρηγοριάδης, Χασάνογλου, Μπάγκολα, Γιαννούσης, Ουνγιαλίδης, Γουνόπουλος, Κραγιόπουλος (6′ λ.τρ. Κοτταρίδης), Ντόια, Ζαννάκης, Λιούμης, Χερίδης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Παύλος Δερμιτζάκης):
(1ο 45λεπτο): Κατσίκας, Παπάζογλου, Παντεκίδης, Ζέρης, Πεταυράκης, Κολομπίνο, Θυμιάνης, Κατσαντώνης, Κανίς, Στίνα, Μπαϊροβιτς.
(2ο 45λεπτο): Κατσίκας, Σιόντης, Αυλωνίτης, Δεληγιαννίδης, Λυμπεράκης, Ανάκογλου, Στάϊκος, Μασκανάκης, Αλί Μπαμπά, Σοφιανός, Μπαϊροβιτς.
(3ο 45λεπτο): Τσομπανίδης, Σιόντης, Παπαβασιλείου, Δεληγιαννίδης, Λυμπεράκης, Ανάκογλου, Στάϊκος, Μασκανάκης, Αλί Μπαμπά, Σοφιανός, Σαϊντ.