Β’ Κατηγορία Γυναικών: Άξιζε την ισοπαλία η Πανσερραϊκή – Πλήρωσε τα λάθη στην άμυνα!!!

Ενώ άντεξαν την πίεση μέχρι το 60ο λεπτό, τα λάθη των παικτριών της Πανσερραϊκής κόστισαν στην ήττα από την Ροδόπη 87 με 2-0 στο γήπεδο της ΕΠΣ Θράκης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας Γυναικών.
Το 1-0 έγινε από την Μπαμπαλή στο 60ο λεπτό. Ήταν μια φάση που ξεκίνησε σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου και χωρίς να δεχθεί  πίεση η επιθετικός της Ροδόπης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της.
Στο 78ο λεπτό η Ροδόπη είχε την επιτυχία ενός δεύτερου τέρματος με την Πατεράκη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν η Καραλευθέρη Γλυκερία με βοηθούς την Κρυσταλλίδου
Ολυμπία και την Ασηκίδου Ευαγγελία της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ(Αποστολόπουλος): Μανιάκα, Τιλσίζογλου, Νικολαΐδου, Χαραλάμπους, Γεωργιάδου, Μπουσδούκου (Χαλάτση), Αξιαρλή, Αρβανιτίδου(Παυλίδου Θ.), Στυλιανού, Φεφλέ (Παυλίδου Σ.), Σταμπολίδου(Χρυσομέρη).