Super League 2: Πολύ μεγάλη νίκη πήρε ο Πανσερραϊκός  από τον Παναθηναϊκό Β’ στο ντεμπούτο του Παύλου Δερμιτζάκη!!!

Στο ντεμπούτο του Παύλου Δερμιτζάκη στον πάγκο του Πανσερραϊκού, τα «Λιοντάρια»  νίκησαν στην Ριζούπολη τον Παναθηναϊκό Β’ με 1-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, του Α’ ομίλου του Πρωταθλήματος Betsson Super League 2.

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 πήρε ο Πανσερραϊκός από τον Παναθηναϊκού Β’ με γκολ που σημείωσε με κεφαλιά ο Κατσαντώνης στο 85ο λεπτό.

Να σημειωθεί ότι στο 70ο λεπτό ο Πανσερραϊκός  κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Σάιντ, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού Ξενόπουλος, στην επαναφορά όμως, ο Μούργος σούταρε άουτ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β΄(Αντωνίου): Ξενόπουλος, Τουρκοχωρίτης (46’ Ανδρικόπουλος), Ρόμπι, Αντωνλιου, Μαρτίνης, Εμπό (68’ Φουρτάδο), Ηλιάδης (63’ Κωστόπουλος), Βουτσάς, Τερεζίου (63’ Καραμπάς), Μπιλάλ (79’ Δημητριάδης), Σερπέζης.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Δημητρίου (64’ Ζέρης), Θυμιάνης, Σαϊντ (78’ Κατσαντώνης), Κανίς (90’ Γιανναράκης), Μούργος, Σιόντης (78’ Σοφιανός), Παντεκίδης, Στίνα.