Πρώτη φιλική νίκη του Πανσερραϊκού και τα πρώτα συμπεράσματα για τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο!!!

Στη πρώτη φιλική αναμέτρηση που έδωσε ο Πανσερραϊκός στο γήπεδο του Βελβεντού Κοζάνης με αντίπαλο τον Π.Ο. Ελασσόνας (ομάδα Γ΄Εθνικής) νίκησε με σκορ 3 – 0.
Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος δοκίμασε όλους τους παίκτες, παρατηρώντας την αγωνιστική τους κατάσταση και βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα για τη συνέχεια. Τα γκολ σημείωσαν ο Ανάκογλου και ο Μυστακίδης με κεφαλιά, και ο Κανίς με πέναλντι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ελευθερόπουλος): (α΄ ημίχρονο): Κατσίκας, Ζέρης, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Γιανναράκης, Καραμπέρης, Νάτσος, Μυστακίδης, Στίνα, Ανάκογλου, Λιούμης

(β΄ ημίχρονο): Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης, Τσαγκαλίδης, Δημητρίου, Παπάζογλου, Οικονόμου, Σιόντης, Μούργος, Μασκανάκης, Κανίς, Ντοναλντόνι(70′ Σοφιανός).

Π.Ο.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Φώλλας): Γούπος, Κακάμης, Πανταζής, Σουγλής, Λαγός, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας, Μουλτσιας, Βλαχάκης, Καραγκούνης, Ιγγλέζος.