Στο Βελβεντό Κοζάνης, θα διεξαχθεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας του Πανσερραϊκού από 1 μέχρι 13 Αυγούστου.
Αναλυτικά:
Στους πρόποδες των δυτικών Πιερίων, σε μια πανέμορφη τοποθεσία, δίπλα στην τεχνητή λίμνη Πολυφύτου που σχηματίζει ο Aλιάκμονας, στο Βελβεντό Κοζάνης, θα διεξαχθεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας του Πανσερραϊκού για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.
Η ομάδα μας θα παραμείνει εκεί το διάστημα 1-13 Αυγούστου και θα δώσει υπό τις οδηγίες του προπονητή Δημήτρη Ελευθερόπουλου δύο φιλικά παιχνίδια, μέχρι την επιστροφή της στις Σέρρες.
![Μπορεί να είναι εικόνα λίμνη, ουρανός και κείμενο](https://scontent.fskg4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/288660077_1095680251299697_913611906322687937_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=tt1jNtoVrU4AX_qYQwM&_nc_ht=scontent.fskg4-1.fna&oh=00_AT-4z2omVtfwkbxeAiFDeNWoIaXjMm5RCpNLOxnR6VDBjQ&oe=62BB548F)