Super League 2: Ο Πανσερραϊκός με 2 πέναλτι κέρδισε την Αναγέννηση Καρδίτσας!!!

Σε ένα ματς για γερά νεύρα, ο Πανσερραϊκός πήρε τη νίκη με 2-1 από την αδιάφορη Αναγέννηση Καρδίτσας, χάρη σε 2 πέναλτι που κέρδισε, για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Super League 2.
Αναγέννηση Καρδίτσας προηγήθηκε στο ημίχρονο με το γκολ του Μπιανκόνι μετά από συρτή σέντρα του Καρρίκι στο 44ο λεπτό.
Ο Πανσερραϊκός με 2 πέναλτι – γκολ, που εκτέλεσε ο Κανίς, το πρώτο στο 51ο λεπτό και το δεύτερο στο 90+2 λεπτό έκανε την ανατροπή, αλλά είναι ακόμη εγκλωβισμένος στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.
Ο σκόρερ της Αναγέννησης Καρδίτσας Μπιανκόνι, αποβλήθηκε στο 74ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καλατζής (Θεσσαλίας), με βοηθούς τον Σακκάς (Θεσσαλίας) και τον Μηνούδης (Πιερίας)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης): Κατσίκας, Γιανναράκης, Καρασαλίδης, Ζέρης, Πίντο, Μαρκιόνι (72′ Καραμπερης), Έππας (46′ Παπαβασιλείου λ.τ.) (57′ Κρητικός), Στίνα, Φουάσης (46′ Μασκανάκης) (90+2′ Ντανιελιάν), Κανίς, Ντίαζ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρρίκι, Κουτρομάνος, Κοτσώνης, Μπάλλας, Πλέγας (50′ Δημούτσος), Γκίνη, Μπενγκόα, Μπαντιμπανγκά, Μπιανκόνι.