Super League 2: Ισοπαλία έφερε ο Πανσερραϊκός συνεχίσει να ελπίζει!!!

Ισοπαλία(1-1) έφερε ο Πανσερραϊκός με τον Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο Εθνικό Στάδιο στη Θεσσαλονίκη για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Super League 2 και συνεχίσει να ελπίζει για την παραμονή του στην Κατηγορία.
Οι “κυανόλευκοι” άνοιξαν το σκορ με τον του Πατράλη στο 36ο λεπτό με πλασέ, ύστερα από ασίστ του Τόμας.
Ο Πανσερραϊκός έφερε το ματς στα ίσια στο 68ο λεπτό με σουτ του Κανίς που είναι ο πρώτος σκόρερ της ομάδας και έφτασε τα 13 γκολ στο Πρωτάθλημα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μπακογιάννης (Αθηνών), με βοηθούς τον Αραβίδης (Αθηνών) και τον Φραγκιαδάκης (Λασιθίου).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πήλιος, Α. Παπαστεριανός, Χρουσιέλ, Πανάγου, Πατράλης, Νταμιάν Σίλβα, Κάκκο (68΄ Καρτσαμπάς), Τομάς, Τότσκα (75΄ Γιουμπιτάνα), Άλεξιτς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης): Κατσικάς, Ζέρης, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Μέσσι(46΄ Ντίαζ), Μαρκιόνι, Κόντσι(80΄Καραμπέρης), Στίνα, Κεφαλάς, Ανάκογλου(72΄Έππας), Κανίς.