Super League 2: Χωρίς νικητή έληξε το γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα στην Καβάλα και τον Πανσερραϊκό!!!

Χωρίς νικητή έληξε το γειτονικό ντέρμπι στο Ανθή Καραγιάννη ανάμεσα στην Καβάλα και τον Πανσερραϊκό, στο πλαίσιο της 15η αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του Πρωταθλήματος της Super League 2

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2 και σίγουρα, τα «Λιοντάρια» που προηγήθηκαν στο 63ο λεπτό με το Φαμπρίτσιο Κόντσι Καρντόσο έφυγαν με δύο χαμένους βαθμούς, αλλά στάθηκαν και τυχεροί, αφού κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Γιούλιαν Μαρκιόνι στο 90+2ο λεπτό. Τα δύο τέρματα της Καβάλας σημείωσαν ο Μουσίγια στο 74ο λεπτό και ο Σαμπανίδης στο 79ο λεπτό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπουλίδης (Ξάνθης) με βοηθούς τον Χατζηνάκο και Κουβαλάκη (Δράμας).

ΚΑΒΑΛΑ (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς (46′ Γροσδάνης), Στίκας (90′ Πανουργιάς), Νεντέλκοβιτς, Θωμαΐδης (66′ Σαμπανίδης), Μπελεβώνης, Μουσίγια (83′ Κοέν), Έμπερτ, Αρμάλας, Σταμένκοβιτς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης):Καβουσάκης, Δημητρίου (83′ Παπαβασιλείου), Κασμερίδης, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Μαρκιόνι, Μέσσι (70′ Καρασαλίδης), Κόντσι, Ανάκογλου (49′ λ.τ Ντίαζ), Κανίς.