Κύπελλο ΕΠΣ Σερρών: Οι ομάδες που συνεχίζουν στους «8»της διοργάνωσης!!!

Συνεχίστηκε την Τετάρτη(01/12) η γ’ φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών με την Αμμουδιά να επικρατεί με 4-0 της Σκοτούσσας και το Άγιο Πνεύμα να περνά το εμπόδιο του Εθνικού Σιδηροκάστρου.

Η Serres 1800  πανηγύρισε την πρόκρισή της στη φάση των «8». Η ομάδα του Ρούτση επικράτησε με το επιβλητικό σκορ 2-5 της Νέας Ζίχνης, με το παιχνίδι να είχε αρκετή ένταση και πολλές φάσεις. Από την Serres 1800 τα γκολ σημείωσαν ο Στεφάνoγλου, ο Χαραλάμπους, ο  Φιλιππίδης, ο Τριανταφύλλου Δαμιανός και ο Τριανταφύλλου Κωνσταντίνος, ενώ τα δύο τέρματα της Νέας Ζίχνης σημείωσε ο Γκρέτσα.
Ο Χείμαρρος πήρε επίσης την πρόκριση από το Ποντισμέμο χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολία.

Την προηγούμενη εβδομάδα είχαν πραγματοποιηθεί οι πρώτες κόντρες του Κυπέλλου. Την Τετάρτη (24/11) η δράση ξεκίνησε με τρεις αναμετρήσεις. Ο Άρης Πρώτης απέκλεισε την Νιγρίτα 2018 στα πέναλτι και προκρίθηκε. Στην παράταση πέρασε στην επόμενη φάση και ο Εθνικός Ροδολίβους που κέρδισε πολύ δύσκολα την Θύελλα Σερρών (2-2 κανονική διάρκεια και 2-3 η παράταση), ενώ Η Δόξα Λιθοτόπου επικράτησε 6-7 στα πέναλτι των Καλών Δένδρων (1-1 κανονική διάρκεια και 2-2 η παράταση).

Ο αγώνας Αστέρας Νεοχωρίου – Απόλλων Παραλίμνιου θα οριστεί με νέα ημερομηνία από την διοργανώτρια αρχή, για να συμπληρώσει το παζλ των 8 ομάδων του θεσμού.

Ιατρικό προσωπικό: Πάντα Παρασκευή

Ο αγώνας Αστέρας Νεοχωρίου – Απόλλων Παραλίμνιου θα οριστεί με νέα ημερομηνία από την διοργανώτρια αρχή.