Ο Πανσερραϊκός γνώρισε την εκτός έδρας ήττα (2-0) από την ΑΕΛ!!!

Δεν τα κατάφερε ο Πανσερραϊκός στο παιχνίδι με την ΑΕΛ για την 4η αγωνιστική της Super League 2, στο γήπεδο «Αλκαζάρ».
Ο Πανσερραϊκός βρέθηκε σε κακή μέρα και γνώρισε την εκτός έδρας ήττα (2-0) από την ΑΕΛ.
Η Λάρισα άνοιξε το σκορ 2 λεπτά πριν συμπληρωθεί το πρώτο 45λεπτο με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Ακούνια (ο Ακούνια ανατράπηκε εντός περιοχής από τον Καραμπέρη).
Το τελικό 2-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Γιάκο με κοντινό πλασέ.
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Ζεράρ Σαραγόσα άλλαξε πλευρά τους Κόντσι και Κανίς με τον πρώτο να μετατίθεται στο δεξί άκρο της επίθεσης, ενώ στο 62ο λεπτό έκανε τέσσερις αλλαγές μπήκαν στο ματς οι Μέσσι, Ανάκογλου, Κρητικός, Μαρκιόνι και αποχώρισαν οι Καραμπέρης, Έππας, Τσιμίκας και Παπαβασιλείου.
Για την ιστορία τα  κόρνερ ήταν 7 για την ΑΕΛ  με 0 για τον Πανσερραϊκό.

ΑΕΛ(Φυντάνης):Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος (65′ Παπαγεωργίου Θ.), Ομάρ, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Γαρουφαλιάς (65′ Παπαγεωργίου Κ.), Κολομπίνο, Νικολιάς (77′ Μαυριάς), Όγκμποε, Ακούνια (82′ Γιάκος), Συμελίδης (65′ Γλυνός).
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Ζέρης, Δημητρίου, Φουάσης, Καραμπέρης (62′ Κρητικός), Εππάς (62′ Ανάκογλου), Τσιμίκας (62’Μαρτσιόνι), Κανίς, Κόντσι (81′ Χαϊντάρα), Παπαβασιλείου (62′ Μεσσι).