Κύπελλο Ελλάδος: Ο Πανσερραϊκός προκρίθηκε στα πέναλτι !!!

Ο Πανσερραϊκός δεν ήταν καλός στον Βόλο, έχανε με 2-1 στο γήπεδο της Νεάπολης, αλλά στο 93ο λεπτό ισοφάρισε τον Γ.Σ. Θησέα Αγριάς ομάδα Γ΄ Εθνικής και στα πέναλτι πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.
Ο Πανσερραϊκός έφερε το ματς στα ίσια 2-2 με τον Θησέα Αγριάς στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρη σε γκολ του Ζέρη μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.
Το ματς πήγε στην παράταση, οπού το σκορ παρέμεινε 2-2.
Στη διαδικασία των πέναλτι τα λιοντάρια ήταν αψεγάδιαστα από την άσπρη βούλα.
Κέρδισαν 4-2 με τον Καβουσάκη να αποκρούει δύο πέναλτι και κατάφεραν να προκριθούν στην 4η φάση του θεσμού.

Για τον Θησέα Αγριάς να αναφέρουμε ότι για πρώτη φορά  στην ιστορία του συμμετέχει στον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καβουσάκης, Πίντο (46′ Φουάσης), Ζέρης, Γιανναράκης (46′ Μαρκιόνι), Κουκόλης (81′ Θεοδωρίδης), Έππας (66′ Ριβάλντο), Ανάκογλου, Κρητικός, Κόντσι (46′ Μέσσι), Κανίς, Τσιμίκας.