Φιλική νίκη με 2-1 του Πανσερραϊκού επί του Αγροτικού Αστέρα!!!

Ο Πανσερραϊκός στο δεύτερο φιλικό του επί Σερραϊκού εδάφους, νίκησε με 2-1 τον Αγροτικό Αστέρα στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών.

Το ματς ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τα λιοντάρια, καθώς ο Ζέρης στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ και στο 41ο λεπτό διπλασιάζουν τα τέρματα τους με τον Κόντσι.
Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ σε 2-1 με τον Φοφανά στο 72ο λεπτό.
Ο Πανσερραϊκός  στην  φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας με τον Αγροτικό Αστέρα είχε  υπομονή, επιμονή μέσα στο γήπεδο και δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο και πήρε το αποτέλεσμα που ήθελε.
Από την άλλη ο Αγροτικός Αστέρας είχε την κούραση από το ματς Κυπέλλου της Κυριακής μέσα στην Ξάνθη με τον Ορφέα Ξάνθης, αλλά και σημαντικές απουσίες.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΌΣ: Κατσίκας (Καβουσάκης 46’) Ζέρης (Σιδηρόπουλος 46’- Κόντσι 70’), Γιανναράκης (Κασμερίδης 46’) Μαρκιόνι (Δημητρίου 46’) Καραμπέρης (Όλσι 46’-Θεοδωρίδης 70′), Φουάσης (Πίντο 46’) Ριβάλντο (Μέσι 46’), Κανίς (Παπαβασιλείου 70’) Έππας ( Τσιμίκας 46’), Ανάκογλου(Σοφιανός 46’).