Άθλος η ισοπαλία της Εθνικής με την Ισπανία!!!

Η εθνική Ελλάδας παίζοντας με κλειστή άμυνα άντεξε στο Λος Κάρμενες στη Γρανάδα(25/3) και με γκολ, από πέναλτι του Τάσου Μπακασέτα, η εθνική ομάδα απέσπασε 1-1 από την Ισπανία στην πρεμιέρα των προκριματικών του Μουντιάλ 2022.
Το σκορ άνοιξε η Ισπανία στο 33ο λεπτό με τον Μοράτα και η εθνική Ελλάδας ισοφάρισε στο 56ο λεπτό με τον Μπακασέτα, με πέναλτι που κέρδισε ο Mασούρας.
Στο 32ο λεπτό η Ισπανία είχε δοκάρι σε σουτ του Όλμο.
Διαιτητής Της αναμέτρησης ήταν ο Ιταλός Γκουίντα.
ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιμόν, Γιορέντε, Ράμος (46’ Ινίγο Μαρτίνεθ), Γκαρθία, Γκαγιά, Όλμο (65’ Πέδρι), Ρόδρι, Κόκε (72’ Ογιαρθάμπαλ), Τόρες (72’ Τιάγκο), Μοράτα, Κανάλες (65’ Χιλ)
ΕΛΛΑΔΑ: Βλαχοδήμος, Μπακάκης, Κυριάκος Παπαδόπουλος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας (80’ Κυριακόπουλος), Ζέκα, Μπουχαλάκης, Μάνταλος (46’ Τζόλης), Λημνιός (46’ Σιώπης), Μασούρας (66’ Φορτούνης), Μπακασέτας (78’ Γιακουμάκης)