Κώστα Τσιμίκα ζητούν oι φίλοι της Λίβερπουλ στην ενδεκάδα!!!

Ο Κώστας Τσιμίκας αντικατέστησε τον Άντι Ρόμπερτσον στο τελευταίο λεπτό της νίκης (2-0) που πανηγύρισε η Λίβερπουλ στη Βουδαπέστη απέναντι στη Λειψία, περνώντας με συνολικό σκορ 4-0 στα προημιτελικά του  Champions League. O Έλληνας διεθνής αμυντικός, ο οποίος εντάχθηκε το καλοκαίρι στη Λίβερπουλ αντί 11,75 εκατομμυρίων λιρών, έκανε την πρώτη εμφάνισή του από τον Φεβρουάριο, ενώ ανάμεσα σε Ευρώπη και πρωτάθλημα έχει 138 λεπτά συμμετοχής, με τα 133 από αυτά να είναι στο Chamnpions League.
Οι φίλοι της Λίβερπουλ, πάντως, όπως αναφέρει η βρετανική ιστοσελίδα “tbrfootball.com”, ζητούν, με μηνύματά τους στα Social Media, από τον Γιούργκεν Κλοπ να τον χρησιμοποιήσει στην ενδεκάδα στον εκτός αγώνα της Δευτέρας (15/3) με τη Γουλβς, ξεκουράζοντας και τον Ρόμπερτσον.