Γ’ ΕΘΝΙΚΗ…με ίδιο σκορ(2-1) κέρδισαν Πανσερραϊκός και Παραλίμνιο!!!

Στο 88 λεπτό ο Πανσερραϊκός κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της  Δόξας Κάτω Καμήλας και να πάρει πολύ δύσκολα τη νίκη με 2-1 μέσα στο δημοτικό γήπεδο Σερρών, για την 21η αγωνιστική  του 1ου ομίλου της Γ΄εθνικής.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Σιρίλ Καλί, αλλά η Κάτω Καμήλα ισοφάρισε με τον Κωνσταντίνου στο 71′. Όλα έδειχναν πως ο Πανσερραϊκός  θα είχε άλλη μία ισοπαλία τη φετινή σεζόν, αλλά ο Γκούρτσας στο 88′ χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του και διατήρησε το αήττητο 21 αγωνιστικών.
Η ομάδα του Άγγελος Διγκόζη ήταν καλύτερη, έχασε δύο κλασικές ευκαιρίες σε κάθε ημίχρονο με Conci και  Γκούρτσα σε μοναδικά τετ-α-τετ για γκολ αλλά νικήθηκαν από τον τερματοφύλακα της Δόξας Σαββίδη που με τις αποκρούσεις του ήταν ο καλύτερος του αγώνα.Κόπηκαν 97 εισιτήρια.

Σπουδαία νίκη για τον Απόλλωνα Παραλιμνίου που νίκησε με 2 – 1 τον σκληροτράχηλο Πανδραμαϊκό και τον «έπιασε» στην 3η θέση  μετά την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής στον 1ο όμιλο.
Τα γκολ για τους νικητές σημείωσαν ο Ν’Λουντούλου στο 49΄με κεφαλιά (1 – 0) και ο Καρυοφύλλης που επέστρεψε μετά τον τραυματισμό του, πέρασε σαν αλλαγή στη θέση του Λοβέτσιο, διπλασίασε το σκορ στο 68′ (2 – 0). Μείωσαν στο 75΄(2 – 1) οι φιλοξενούμενοι με τον Μπερούκα, με τον Πανδραμαϊκό να κάνει την 3η συνεχόμενη ήττα.

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος όμιλος – 21η Αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ  23-02-2019   ΩΡΑ 15:00

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ ……………..2-1                                            Σκόρερ:08’Καλί,87’Γεωργιάδης – 69’ΚωνσταντίνουΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Σοϊλεμέζογλου, Ζέρης, Αποστολόπουλος, Κασμερίδης, Καλί, Ψάλτης, Τριανταφύλλου(63’ Όμο), Παπαβασιλείου(92’ Μπάρδας), Conci(59’ Γεωργιάδης), Πτηνόπουλος, Γκούρτσας.ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑΣ: Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλι, Σιάκκας, Ζάντσιος, Καστριτσέας(51’ Παπαδόπουλος), Μπονέρης, Μπίλης, Γεράκης(73’ Τσουλλχαι),Κεχαγιάς, Κωνσταντίνου.Διαιτητής: Χαψάς ΕΠΣ Σερρών
Βοηθοί: Αναστασιάδης ΕΠΣ Σερρών, Ναζιρόπουλος ΕΠΣ Έβρου
Παρατηρητής αγώνα: Ιωάννης Τζίκας ΕΠΣ Μακεδονίας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ …………2-1                                          Σκόρερ:49′ Ν’Λουντούλου, 68’Καρυοφύλλης -75’Μπερούκας
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Μαδένης, Τοπάλ, Τζαμπέγια, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Πεκρής , Λιάρας, Γιαννόπουλος, Λοβέτσιο, Ν’ Λουντούλου , Παπαδόπουλος
ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Παγκάκης, Παπαγεωργίου, Κονταξής, Αϊβάζης, Βασιλειάδης, Βραμέντζαλης, Αχαλινόπουλος, Τσελέπης, Μπέλμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας
Διαιτητής: Στρατούδης ΕΠΣ Έβρου
Βοηθοί: Τερζόπουλος ΕΠΣ Έβρου, Καραγιάννης ΕΠΣ Θράκης
Παρατηρητής αγώνα: Νικόλαος Καζακίδης ΕΠΣ Κιλκίς