Ο Απόλλων Παραλιμνίου με τον Πανσερραϊκό έμειναν στη λευκή ισοπαλία!!!

Ο Απόλλωνας Παραλιμνίου αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς γκολ με τον Πανσερραϊκό στο Δημοτικό γήπεδο του Παραλιμνίου, για την 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής (0-0). Πολύ κακό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, ελάχιστες ευκαιρίες παρά την μεγάλη ευκαιρία για γκολ των γηπεδούχων στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Πανσερραϊκός στο πρώτο ημίχρονο προσπάθησε να επιτεθεί και να βάλει γκολ.  Μάλιστα  στο 27’ έγινε η φάση του ημιχρόνου για τον Πανσερραϊκό, με τον Αργεντινό Conci να υποδέχεται ιδανικά την μπάλα μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα να επιχειρεί  σουτ και να  αναγκάζει τον Μαδένη να αποκρούει σε κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων Παραλιμνίου προσπάθησε να παίξει περισσότερο επιθετικά και επεδίωκε να χτυπήσει από τα άκρα, όπου ήρθε και η μεγάλη ευκαιρία με τον Τοπάλ σε  τετ-α-τετ με τον Τεντζέρη να μην μπορεί να τον νικήσει και ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού να κάνει την απόκρουση του αγώνα και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.
Νωχελικός ο Πανσερραϊκός που διαθέτει μια από τις καλύτερες επιθέσεις στο φετινό πρωτάθλημα μετρά 43 γκολ δεν μπόρεσε σήμερα να σκοράρει.
Η οργανωμένη άμυνα του Απόλλωνα Παραλιμνίου απέδωσε καρπούς.
Οι δύο ομάδες φάνηκαν να έχουν από ένα ημίχρονο.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Μαδένης, Παπαδόπουλος Σ.(87’ Καρυπίδης),Τάκας, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Τζαμπέγιας, Λιάρας(87’ Παπαδόπουλος Ι.), Πεκρής, Νικολαΐδης, Γιαννόπουλος(83’ Λαδόπουλος), Λοβέτσιο(58 ’ Τοπάλ)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Τέντζερης, Ζέρης, Γιανναράκης, Πολύζος, Πτηνόπουλος, Ψάλτης, Γκούρτσας, Γεωργιάδης(68’ Ντιαλό), Conci(70’ Παπαβασιλείου)Διαιτητής: Παρχαρίδης ΕΠΣ Δράμας
Βοηθοί: Τσακίρης ΕΠΣ Δράμας, Καμπερίδης ΕΠΣ Καβάλας