Γ’ ΕΘΝΙΚΗ…Νίκη τίτλου ο Πανσερραϊκός, «Καθάρισε» το Παραλίμνιο, Χ η Δόξα!!!

Ο Πανσερραϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής στη Δράμα της 15ης αγωνιστικής με τον Πανδραμαϊκό. Το γκολ του Γεωργιάδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 94’ χάρισε στα «Λιοντάρια» τους τρεις βαθμούς και διατήρησε το αήττητο που έχουν στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Σε ένα αρκετά καλό ματς στο Δημοτικό (πρώην Εθνικό) Στάδιο Δράμας, ο Πανσερραϊκός που συνεχίζει αήττητος την πορεία του κέρδισε στις καθυστερήσεις του αγώνα  με 1-0 τον πολύ δυνατό Πανδραμαϊκό και σε συνδυασμό με την ήττα του Νέστου Χρυσούπολης μέσα στον Ορφέα Ξάνθης ξέφυγε στο+5 από τους διώκτες του.

Εύκολη νίκη 2-0 για το Παραλίμνιο  απέναντι στη Δόξα Θεολόγου μέσα στο  Δημοτικό γήπεδο της Θάσου.
Με σκόρερ τον Καρυοφύλλη και τον Γαϊδαρτζή να εκτελεί από την «βούλα», ο Απόλλων Παραλιμνίου κέρδισε με 2-0 τη Δόξα Θεολόγου, έπιασε τους 25 βαθμούς παραμένει στην 4η θέση της Βαθμολογίας.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση Δόξα Κάτω Καμήλας με τον Άρη Αβάτου στην  Ομόνοια για την 15η αγωνιστική. Το τελικό 1-1 δεν άφησε κανέναν απόλυτα ικανοποιημένο, μιας και αμφότεροι παραμένουν στην Πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς. Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν στο 55’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου ο Νομικός απέκρουσε, όμως ο Τσομαχασβίλι που πήρε το ριμπάουντ πλάσαρε στον Μπονέρη και αυτός με διαγώνιο σουτ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 1-0.  Δέκα λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ του Άρη Αβάτου Γκέκας, με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.