Γ’ Εθνική…Ο Πανσερραϊκός άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς, έχασε το Σιδηρόκαστρο!!!

Ο Πανσερραϊκός άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα του, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Αετό Ορφανού για την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.
Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του George Obosu στο 80’. Στις καθυστερήσεις, ο Αετός Ορφανού βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Γιώργο Παυλίδη  που έκρινε και το αποτέλεσμα του αγώνα. Τελικό  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 1-1. Το ματς στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Νίκου Αναστασόπουλου στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, που αποχώρισε από τον αγώνα και την θέση του πήρε ο Νίκος Παπαδόπουλος.
Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου δεν τα κατάφερε μέσα στην Χρυσούπολη , έχασε 2-0 από τον πρωτοπόρο Νέστο Χρυσούπολης. Τα γκολ σημείωσαν μέσα σε πέντε λεπτά, με πέναλτι ο Νίκος Μελισσόπουλος  στο 60’ και ο Μπέλιτς στο 64’.

Φώτο: ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

Φώτο: ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ 12η Αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ     16-12-2018   ΩΡΑ 15:00

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ ……………………………………1-1                           Σκόρερ:80’Ομπόσου – 90+2’Παυλίδης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γιαννακίδης, Μπάρδας, Κονταξής, Καστριτσέας, Βαρδακώστας, Πούφλης, Πέτρου (84′ Μπομπότας), Ζιώγας, Παπαβασιλείου (91′ Βουδουρίδης), Αναστασόπουλος (46′ λ.τ. Παπαδόπουλος), Ομπόσου
ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ: Κυφωνίδης, Καζατζίδης, Κάπατζης (74′ Βουζουλίδης), Κωνσταντινίδης, Παυλίδης Ν., Καραγιαννίδης, Ελέζι, Δαγκούλης (83′ Σαββατιανός), Παυλίδης Γ., Δουμάνης (64′ Κωνσταντίνου), Μουδούρογλου
Διαιτητής: Παρχαρίδης ΕΠΣ Δράμας
Βοηθοί: Ραβίκαλης ΕΠΣ Δράμας, Κοτανίδου ΕΠΣ Δράμας
Παρατηρητής αγώνα: Ιωάννης Τζίκας ΕΠΣ Μακεδονίας

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ …………….2-0                         Σκόρερ:60′(π)Μελισσόπουλος,64’Μπέλιτς

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Αθανασίου, Παπαδόπουλος, Αρετάς, Μκρτσιάν, Χούσινετς, Ευθυμιάδης,  Καθάριος (70` Παρουτσής), Ν. Μελισσόπουλος (85` Γαβριήλ),  Μπέλιτς (77` Γ. Τσαμπέγια), Μελισσόπουλος Α, Γκουτσίδης (84` Τσελέπης).
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ: Τσιντσάρης, Τοπάλ, Πετρίδης (64` Ράτσικας), Τσιατμάς, Σαμαράς Ι (83` Βεντούζης), Σπανίδης, Νικολαϊδης (73` Σαμαράς), Καραχάλιος (67 ` Μπαρούκας), Γεράκης, Τσεμπερίδης, Σαβράμης
Διαιτητής: Γκαϊτατζής ΕΠΣ Δράμας