Γ’ ΕΘΝΙΚΗ… 9η Αγωνιστική, τρεις ήττες ο απολογισμός!!!

Mε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μελισσόπουλου στο 86′, ο Νέστος Χρυσούπολης κέρδισε τον Απόλλων Παραλιμνίου μέσα στο Δημοτικό Γήπεδο του Παραλιμνίου με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για αυτή του την απόφαση του διαιτητή που ήταν καθοριστική για το αποτέλεσμα του αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα  Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-1.
Από την άλλη ο ο Ορφέας Ξάνθης  επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού με 1-0 με γκολ του Χαλήλ Ιμπραμ  στο 45ο λεπτό, αυτή είναι η 5η ήττα του Πανσερραϊκού σε 9 αγώνες.
Τέλος ο Εθνικός Σιδηροκάστρου το πάλεψε(ημίχρονο 1-1), αλλά έχασε και αυτός από τον Κεραυνός Πέρνης με σκορ 2-1.

Φώτο: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 9η Αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ     25-11-2018   ΩΡΑ 15:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ …………………………….0-1         Σκόρερ:86′(π)Μελισσόπουλος Ν.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Σαββίδης, Λιάρας, Τσαούσης (72′ Τάκας), Κουτζαβασίλης, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τριανταφύλλου Κ., Οκάν(28′ λ.τ. Τριανταφύλλου Δ.), Ζυγκερίδης, Καρυοφύλλης Β., Λαζαρίδης
ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Χαραλαμπίδης, Μαϊδανός, Αρετάς(87′ Περσίδης), Ευθυμιάδης, Χούσινετ, Νυχτάρης, Καθάριος, Τζαμπέγια Φ.(73′ Μελισσόπουλος Ν.), Τζαμπέγια Γ., Μελισσόπουλος Α., Μπέλιτς(79′ Παρουτσής – 92′ Γαβριήλ)
Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος ΕΠΣ Δράμας
Βοηθοί: Δημητριάδης ΕΠΣ Δράμας, Καραγιάννης ΕΠΣ Θράκης
Παρατηρητής αγώνα: Ιωάννης Στρατούδης ΕΠΣ Έβρου

Φώτο: ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ……………………………………………………1-0       Σκόρερ: 45’Χαλήλ Ιμπραμ

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Τζαμπάζ, Κατρανίτσας, Χασάνογλου, Μπουνταγκίδης, Μαυρόπουλος Θ., Τορομανίδης, Χιντ Ιμέρ, Ξαντινίδης, Χαλίλ, Πασχαλάκης.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Στεφανίδης, Κονταξής, Αποστολόπουλος, Κούτλας, Αναστασόπουλος, Παπαδόπουλος, Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Πέτρου, Ομπόσου.
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος ΕΠΣ Έβρου
Βοηθοί: Διαμαντής ΕΠΣ Έβρου  Τερζόπουλος ΕΠΣ Έβρου
Παρατηρητής αγώνα: Φώτιος Τερετίδης  ΕΠΣ Καβάλας

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ ………………………………….2-1       Σκόρερ:19′,53’Γεωργιάδης – 25′(π)Αβράμης
Διαιτητής: Γιαπουτζής ΕΠΣ Ξάνθης
Βοηθοί: Γκοντόλιας ΕΠΣ Ξάνθης, Τσιβαρτζίδης ΕΠΣ Ξάνθης
Παρατηρητής αγώνα: Γεώργιος Μπάρας ΕΠΣ Μακεδονίας