Φιλικό… 2-0 του Eθνικού Σιδηροκάστρου επί της Μικτής Νέων της ΕΠΣ Σερρών!!!

Δυνατό φιλικό παιχνίδι διεξήχθη τη Δευτέρα(8/10) μεταξύ της Μικτής Νέων της ΕΠΣ Σερρών και του Eθνικού Σιδηροκάστρου.
Ο Eθνικός Σιδηροκάστρου επικράτησε με 2-0 της Μικτής Νέων, στη φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Γήπεδο της ΕΠΣ Σερρών.
Τα γκολ για την ομάδα του Σάκη Καρυπίδη πέτυχαν ο Κρίτων με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή στο 52 λεπτό και το 2-0 έκανε ο Παπίτσας με ατομική προσπάθεια στο 68 λεπτό.
Ο Προπονητής των Μικτών ομάδων της ΕΠΣ Σερρών Σάκης Τερζής έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου του Πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.

ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ(Σάκης Τερζής) Κιουτάχιαλης, Βεντούζης Φάκης, Θεοχαρίδης   Πλατνάρης, Τριανταφύλλου, Γκουτίδης, Αρναούτογλου, Τσιφούτης, Μιχαλέρης, Ζιάκας
Στο β’ μέρος χρισημοποιήθηκαν και οι Κουρτίδης, Φάκης, Ματσικόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ(Σάκης Καρυπίδης) Παπούλιας, Αντωνιάδης, Καρανικόλας,  Γεράκης, Γιαννάκης, Ράτσικας, Κρίτων, Σπανίδης, Παρούκας, Παπίτσας, Καραχάλιος

Διαιτητής του φιλικού αγώνα ήταν ο Βακουφτσής με βοηθούς τον Σαφούρη και τον Φραγκαλά Ρ. της ΕΠΣ Σερρών.