ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ 4-2.. Ο Δημήτρης Γαϊδαρτζής.. δεν βαριέται να βάζει γκολάρες!!!

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ   19ης Αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ     03-03-2018   ΩΡΑ 15:00

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ

Ο Απόλλωνα Παραλιμνίου  κέρδισε εύκολα με 4-2 τον Ορφέα Ξάνθης και θέλει μόνο τρεις βαθμούς  μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος για να πανηγυρίσει και μαθηματικά τον τίτλο του πρωταθλητή στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, εξασφαλίζοντας έτσι την συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου για την Football League.
Ο Απόλλων Παραλιμνίου άνοιξε το σκορ με τον Φιλέντα στο 10’,ενώ ο Ναλμπάντης στο 13′ έκανε το 2-0 και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, η ομάδα της Ξάνθης μείωσε με γκολ του Μουνταγκίδη στο 58’,κανοντας το 2-1. Ο Γαϊδαρτζής με δύο τέρματα στο  62΄ και στο 71΄έγραψε το 4-1 για την ομάδα του Παραλιμνίου. Το μόνο που κατάφερε ο Ορφέας Ξάνθης ήταν να μειώσει σε 4-2 με γκολ του Ζιγκολάρι, στο 92’.Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μακράκη στο 88’.
Οι παίκτες του Παύλου Δημητρίου έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, καταφέρνοντας να τελειώσουν ουσιαστικά τις φάσεις που δημιούργησαν, αμυνόμενοι οργανωμένα δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους.

Σκορερ: Φιλέντας (10’), Ναλμπάντης (13’), Γαϊδαρτζής (62’, 71’) – Μουνταγκίδης (58’), Ζιγκολάρι (92’)

Απόλλων Παραλιμνίου: (Παύλος Δημητρίου) Γουναρίδης, Πολυζωΐδης (63’ Τσομαχασβίλι), Τάκας (71’ Τσαούσης), Κουτζαβασίλης, Δέντσας, Μερεσιώτης, Λιάρας, Ρούμπος (57’ Μεταλλίδης), Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης, Φιλέντας (40’ Τάντιτς)
Ορφέας Ξάνθης: (Μπάμπης Χατζημεστής) Ρούφος, Τορομανίδης, Κατρανίτσας, Μακράκης, Μαλαδένης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης Β., Μπουνταγκίδης, Ξαντινίδης (62’ Μουμίνογλου), Πασχαλάκης, Ιμέρ (76’ Ζιγκολάρι)

Διαιτητής: Κακουλίδης ΕΠΣ Θράκης
βοηθοί: Δανδανίδης  ΕΠΣ Θράκης , Καραγιάννης ΕΠΣ Θράκης
Παρατηρητής αγώνα: Φωτιάδης Θεόφιλος ΕΠΣ  Μακεδονίας