Φιλική ισοπαλία του Πανσερραϊκού κόντρα με τον ΠΑΣ Γιάννινα!!!

Σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο των Ζωσιμάδων, ο Πανσερραϊκός έφερε ισοπαλία 1-1 κόντρα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, χάρη στα γκολ των Άλεξιτς (41′) και Κόντε (62′).

Ο Πανσερραϊκό είχε ένα καλό πρώτο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε πιο δυνατά, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες.

Στο 41ο λεπτό τα Λιοντάρια άνοιξαν το σκορ με διαγώνιο σουτ του Άλεξιτς κάνοντας το 0-1.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε στο 62ο με κεφαλιά-ψαράκι του Κόντε, από σέντρα του Παμλίδη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Κλέιμαν (61′ Αθανασίου), Σόρια (71′ Πανάγου), Παντελάκης, Μπορταγκαραϊ (61′ Μπακαδήμας), Κιάκος (71′ Νούμης), Καραχάλιος, Τζίνο (71′ Λιάσος), Ριένστρα (61′ Λώλης), Παμλίδης (71′ Κύρκος), Ροσέρο (61′ Τζίμας), Κόντε (61′ Μπάλαν)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Χοβάν, Δεληγιαννίδης, Πηλέας, Καρασαλίδης, Αυλωνίτης, Θυμιάνης, Οικονόμου, Μούργος, Ντάνκερλαι, Σοφιανός, Άλεξιτς.