Απόλλων Παραλιμνίου και Εθνικός Σιδηροκάστρου προκρίθηκαν στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών!!!

Ο Απόλλων Παραλιμνίου και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου προκρίθηκαν στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών, μετά την ολοκλήρωση των επαναληπτικών της ημιτελικής Φάσης.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε 1-0 των Καλών Δένδρων και έκλεισε το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου. Ο αγώνας τελείωσε στο 11ο λεπτό όταν η ομάδα των Καλών Δένδρων έμεινε με 6 παίκτες, όπου ήταν αδύνατη η συνέχιση του αγώνα.

Να τονίσουμε εδώ ότι η ομάδα των Καλών Δένδρων κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο με εννέα παίκτες, όπου στο 11ο λεπτό τραυματίστηκαν 3 παίκτες της, έμεινε με 6 και το ματς διεκόπη.

Το δεύτερο “εισιτήριο” πήρε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου χάρη στο 4-0 επί του Χριστός, με δύο γκολ του Αλέξανδρου Αβράμη ένα του Θωμαΐδη και ένα του Γιάννη Τσεμπερίδη.

Στους πρώτους αγώνες ο Απόλλων Παραλιμνίου και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου, κέρδισαν με το ίδιο σκορ 1-2, Καλά Δένδρα και Χριστός αντίστοιχα.

Ο τελικός του Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 10 Μαΐου 2023.