Ισόπαλο το συναρπαστικό ντέρμπι των play-off Εθνικός Σιδηροκάστρου- Καλά Δένδρα!!!

Για τα play off της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Σερρών, Εθνικός Σιδηροκάστρου και Καλά Δένδρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, στον πρώτο αγώνα της δεύτερης φάσης των play-off.

Ένα παιχνίδι που ήταν πραγματικό ντέρμπι με την ομάδα του Εθνικού Σιδηροκάστρου να προηγείται 1-0 σχεδόν με την έναρξη του αγώνα, ενώ τα Καλά Δένδρα έκαναν το 1-1 με τον Αγγελακά στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες με αυτό το σκορ πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό η φιλοξενούμενοι κάνουν την ανατροπή με τον Δαγκούλη όταν είδε τον τερματοφύλακα του Σιδηροκάστρου να είναι πολύ έξω από τα δοκάρια του, τον πλάσαρε από 40 μέτρα κάνοντας το 1-2. Οι ομάδα του Μίλτου Δουλγέρη λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, ισοφάρισε με γκολ του Τσιντσάρη Ι. Τελικό αποτέλεσμα Εθνικός Σιδηροκάστρου- Καλά Δένδρα 2-2.