Καλύτερη εκτός έδρας η Πανσερραϊκή στην έδρα της ηττήθηκε από τους Λέοντες Θεσσαλονίκης!!!

Μετά τις δύο εκτός έδρας συνεχόμενες ισοπαλίες που απέσπασε η Γυναικεία ομάδα της Πανσερραϊκής (0-0 στη Θαλασσιά με την βασίλισσα της Θράκης και 0-0 με την Veria Ladies), χωρίς να ικανοποιήσει ηττήθηκε στην έδρα της 3-1 από την αντίστοιχη ομάδα Λέοντες Θεσσαλονίκης, για  την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Το Αξιοσημείωτο είναι ότι μέχρι το 85ο λεπτό το ματς ανάμεσα στην Πανσερραϊκή με τους Λέοντες ήταν ισόπαλο 1-1.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Kαλοσίδης με βοηθούς τον Τοπούζογλου και την Σταματία Γκαϊτατζή της ΕΠΣ Δράμας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ: Μανιάκα, Νικολαιδου, Γεωργιάδου,Χαραλάμπους, Τιλσίζογλου, Πολατίδου, Σταμπολίδου, Αξιαρλή, Μπουσδούκου, Χατζηγεωργιαδου, Ανδρέου.

Για την Πανσερραϊκής αγωνίστηκαν και οι: Τσαμασλίδου, Γρίβα, Φεφλέ, Χρυσομέρη, Παναγιωτίδου.

9.Βασίλισσα Θράκης(1-9)………3

Εκκρεμεί η ολοκλήρωση του αγώνα Δόξα Δράμας 2016-ΝΠΣ Βόλος που διεκόπη στο 65ο λεπτό λόγω έντονης βροχόπτωσης και ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της Δραμινής ομάδας.