Εντός έδρας φιλική νίκη του Πανσερραϊκού κόντρα στον Απόλλων Λάρισας!!!

Στην φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε με 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας.

Τα λιοντάρια παρότι προηγήθηκαν στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Σιόντη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μούργου, είχαν ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη οι 10 αλλαγές που πραγματοποίησε ο Ελευθερόπουλος, έδωσαν άλλη φρεσκάδα στην ομάδα που πίεσε ψηλά και κατάφερε να σημειώσει άλλα δύο τέρματα με τον  Ανάκογλου στο 52ο λεπτό και τον Μυστακίδη στο 71ο λεπτό.

Να σημειωθεί ότι από τον αγώνα αποχώρησε τραυματίας ο Τάσος Παπάζογλου, ενώ για πρώτη φορά αγωνίστηκε και ο νεαρός Παπακωνσταντίνου.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου(46΄ Κατσίκας), Δεληγιαννίδης(60΄ Ζέρης), Πεταυράκης(60΄ Παπακωνσταντίνου), Παπάζογλου(10΄ Καρασαλίδης), Παντεκίδης(60΄ Γιανναράκης), Σιόντης(60΄ Δημητρίου), Ανάκογλου(70΄ Μασάϊ), Σοφιανός(60΄ Μασκανάκης), Κανίς(60΄ Μυστακίδης), Μούργος(60΄ Στίνα), Σαίντ(60΄ Κατσαντώνης)