ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός: Στην φιλική αναμέτρηση ο Δικέφαλος ισοφάρισε στο 1-1 στο 94′!!!

Ισόπαλη έληξε η φιλική αναμέτρηση, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Πανσερραϊκό, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από ένα γκολ (1-1), σε κάθε ημίχρονο.
Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό, όταν μετά από λάθος του Φιλίπε Σοάρες στο κέντρο, ο Σαΐντ πλάσαρε και έκανε το 0-1.
Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε να φτάσει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για να κάνει το 1-1, με τον Δικέφαλο να ισοφαρίζει τον Πανσερραϊκό στο 90+4′ με τον Νάρεϊ μετά από ωραία πάσα του Ολιβέιρα.
Να τονίσουμε ότι η φιλική αναμέτρηση μεταξύ ΠΑΟΚ και Πανσερραϊκού στην Τούμπα διεξήχθει χωρίς φιλάθλους.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου):Ζίβκοβιτς(60΄ Ταλιχμανίδης), Σάστρε, Νάσμπεργκ, Κάργας, Ράφα Σοάρες(67΄ Τσαούσης), Σβάμπ, Φελίπε Σοάρες(67΄ Μούργκ), Ελ Καντουρί, Μπράντον, Κουαλιάτα, Αντρέ Ρικάρντο(46΄ Μπράντον)(85΄ Ολιβέϊρα), Ολιβέϊρα(67΄ Νάρεϊ)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου(60΄ Κατσίκας) Δεληγιαννίδης, Καρασαλίδης(46΄ Γιανναράκης), Παπάζογλου(46΄ Παντεκίδης), Πεταυράκης(60΄ Δημητρίου), Σιόντης(46΄ Ανάκογλου), Νάτσος, Μασκανάκης(60΄ Ζέρης), Κανίς, Μούργος(46΄ Σοφιανός), Σαϊντ(46΄ Λιούμης)