Ο Πανσερραϊκός επιβλήθηκε της Καβάλας με 4-1 σε φιλική αναμέτρηση!!!

Ο Πανσερραϊκός φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ την Καβάλα(4-1), στην φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο των Αμισιανών.
Η Καβάλα είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 20 λεπτό και άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπαρέττα.
O Σιόντης στο 25ο λεπτό ισοφάρισε με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή περιοχή. Προβάδισμα με 1-2 πήραν τα «λιοντάρια» στο 49ο λεπτό με πλασέ του Ανάκογλου, ενώ ο Σαΐντ με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι στο 55ο λεπτό, έγραψε το 1-3.
Στο 64ο λεπτό ο Στίνα με εύκολο πλασέ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 1-4.
Να σημειωθεί ότι στο 33ο λεπτό ο Μασκανάκης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

ΚΑΒΑΛΑ (Αγγελίδης): Παπαποστόλου (46′ Σιαματάς), Δημητρακούδης, Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπισιμπίδης (46′ Πετράκης), Σαλπιγγίδης, Κατσέτης (63′ Μαγκαφίνης), Καρακώστας (63′ Γερογιάννης), Ιορδανίδης (46′ Ρουμπιές), Μπαρέττας.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Ελευθερόπουλος) – α΄ ημίχρονο: Κατσίκας, Δεληγιαννίδης, Τσαγκαλίδης, Καρασαλίδης, Δημητρίου, Σιόντης, Νάτσος, Κανίς, Μούργος, Μασκανάκης, Λιούμης
β ημίχρονο: Τσομπανίδης, Ζέρης, Πεταυράκης, Γιανναράκης, Παντεκίδης, Οικονόμου, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Σοφιανός, Στίνα, Σαϊντ.