Super League 2: Βαριά ήττα για τον Πανσερραϊκό στην Ηγουμενίτσα – Βαθμολογία!!!

Την ήττα με 3-0 γνώρισε ο Πανσερραϊκός στην Ηγουμενίτσα από τoν Θεσπρωτό, για την εμβόλιμη 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Super League 2.
Ο Πανσερραϊκός συνεχίζει να είναι ακόμη εγκλωβισμένος στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.
Ο Πατσέκο άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό όπου βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή μετά από ασθενή απόκρουση των αμυντικών του Πανσεεραϊκού και εκτέλεσε τον Κατσίκα γράφοντας το 1-0 για τον Θεσπρωτό.
Στο 25ο λεπτό ο πρώτος σκόρερ των Λιονταριών Κανίς εκτέλεσε πέναλτι, αλλά ο Παππάς τον νίκησε και έτσι έμεινε το 1-0.
Στο 30ο λεπτό ο Σαραναντίδης έκανε το 2-0.
Στο 40ο λεπτό ο θεσπρωτός είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι με τον Ραμίρες.
Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου  ημιχρόνου έχασε πέναλτι ο Θεσπρωτος μετά από  απόκρουση του Κατσίκα, αλλά και ο Πανσερραϊκός έχασε τον Καρασαλίδη με αποβολή, που άφησε τον Πανσερραϊκό με 10 παίκτες.
Στο 49ο λεπτό  έγινε το 3-0 με διπλή προσπάθεια του Σαραντίδη, με το δεύτερο του προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση.