Παρόλο των ευκαιριών των γηπεδούχων το σκορ άνοιξε στο 44΄ από εκτέλεση πέναλτι του Γεωργιάδη. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Γιώργος Παπαδόπουλος μετά από ωραία προσπάθεια από τα δεξιά.
Επέλαση του Παπαδόπουλου και πέναλτι.
Ο Γεωργιάδης ευστοχεί από τα 11 μέτρα.
Ευκαιρίες είχε χάσει ο Απόλλωνας νωρίτερα με τον Ελέζι, τον Τζαμπέγια , τον Καρυοφύλλη και τον Δεινόπαπα.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για του γηπεδούχους με το γκολ στο 56΄ του Γιώργου Παπαδόπουλου. Ακολούθησαν οι ευκαιρίες του Ελέζι, του Δεινόπαπα , πριν ο τελευταίος σκοράρει για το 3-0.
Ο Παπαδόπουλος από κοντά δεν δυσκολεύεται να σκοράρει.
Σουτ του Ελέζι έξω από την μεγάλη περιοχή, βρίσκει πάνω στο οριζόντιο δοκάρι.
Απειλούν οι φιλοξενούμενοι, ο Σαββίδης δεν θα δυσκολευτεί να αποκρούσει το αδύναμο σουτ του Γρηγοριάδη.
Τετ-α-τετ του Δεινόπαπα, δεν καταφέρνει να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα Παπαδόπουλο.
Ο Δεινόπαπας στο 89΄ τελειώνει την δουλειά που είχε αφήσει στην μέση. Με κεφαλιά σκοράρει για το 3-0.
Σουτ του Κωνσταντινίδη, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Απόλλωνα την ερχόμενη Κυριακή είναι στην Χρυσούπολη με τον Νέστο.
Οι συνθέσεις:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ (Νίκος Καραμπετάκης): Σαββίδης, Λιάρας, Κουτζαβασίλης, Θεοδωρίδης, Τσομαχασβίλι, Τζαμπέγια (79΄ Σερβές), Καρυοφύλλης (87΄Κωνσταντινίδης), Ελέζι (87΄ Τσοβάρας), Γεωργιάδης (63΄ Πεκρής), Δεινόπαπας, Γιώργος Παπαδόπουλος (79΄ Κιουτσεκτσίδης).
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ(Χατζηϊωαννίδης): Δ. Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κουτσουρίδης (82΄ Κουρουζίδης), Σερταρίδης, Πολυζάς, Τ. Παπαδόπουλος, Πρετσι, Ορφανίδης (60΄ Φασουλάκος), Γρηγοριάδης, Παντελιάδης, Αηδωνίδης (74΄ Τσοποζίδης).