Super League 2: ο Πανσερραϊκός εκτός έδρας έχασε και από την Αναγέννηση Καρδίτσας!!!

Αγνώριστος και εκτός έδρας παρουσιάζεται ο Πανσερραϊκός που γνώρισε την ήττα από την Αναγέννηση Καρδίτσας με 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του Α’ Ομίλου της Superleague 2.
Η ομάδα του Άγγελο Διγκόζη πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο μέρος, βρισκόμενη πίσω στο σκορ με 1-0 με γκολ που σημείωσε ο Πολίτης στο 22ο λεπτό μετά από σέντρα του Σταμόπουλου.
Στο δεύτερο 45λεπτο και σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο ο Πανσερραϊκός δεν κατάφερε να αλλάξει το σκορ και έτσι τον βρήκε να χάνει τον αγώνα με 1-0.
Μετά και αυτό το αποτέλεσμα, τα «Λιοντάρια» έπεσαν στην 15 θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Αμανατίδης): Γκέκας, Καρανίκας, Γκόλιας (55′ λ.τ Κοτσώνης), Λαρρέα, Σταμόπουλος (30′ λ.τ Κουτρομάνος), Μπάλλας, Πλέγας, Μπενγκόα (71′ Μπαντιμπαγκά), Πολίτης (71′ Δημούτσος), Μπραμπίγια (71′ Γκίνης), Μπιανκόνι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης): Καβουσάκης, Κεφαλάς, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρκιόνι, Μέσσι, Κόντσι, Κανίς, Ντίας, Δημητρίου