Super League 2: Ο Πανσερραϊκός στην έδρα του έφερε ισοπαλία και έχασε έδαφος!!!

Δύο ακόμα βαθμούς άφησε ο Πανσερραϊκός στην έδρα του καθώς έφερε την τρίτη συνεχόμενη  ισοπαλία με τον Πιερικό(1-1), φτάνοντας τους δώδεκα βαθμούς στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League 2.
Τα «Λιοντάρια» πραγματοποίησαν ένα πολύ καλό πρώτο μέρος στο Δημοτικό γήπεδο Σερρών, σκοράροντας με τον Κανίς με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο ίδιος στο 37ο λεπτό δίνοντας προβάδισμα για την ομάδα του.
Ο Πιερικός ισοφάρισε στο 70ο λεπτό που μετά την κεφαλιά του Γιαλαμίδη  η μπάλα βρήκε στον Ζέρη και μπήκε αυτογκόλ.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καλατζής (Θεσσαλίας) με βοηθούς τον Δίπλαρη και Βογιατζή (Καρδίτσας).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Διγκόζης): Καβουσάκης, Κασμερίδης, Δημητρίου, Ζέρης, Φουάσης (77′ λ.τ Έππας), Κρητικός, Μαρκιόνι, Ντίαζ (62′ Ανάκογλου), Κόντσι, Μέσσι, Κανίς.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Βαζάκας): Τζήμας, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Γιαλαμίδης, Εμπουσί (86′ Κανούλας), Τόσκας (68′ Ζαφειράκης), Μπουόλι, Γκαγιέχο (46′ Ίτσιος), Σούνταρ, Χαρτσιάς (86΄ Κρίμιτζας), Παπαδόπουλος (86′ Χαντζάρας).