Ήττα με 3-0 του Πανσερραϊκού εκτός έδρας από την Βέροια!!!

Την ήττα με 3-0 εκτός έδρας από την Βέροια γνώρισε ο Πανσερραϊκός στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 2.

O Πανσερραϊκός είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο αν δεν έχανε την ευκαιρία που δημιούργησε όταν ο Παπαβασιλείου βρέθηκε μόνος απέναντι από τον Βελλίδη αλλά πλάσαρε άουτ.
Η ομάδα της Βέροιας άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Πόζογλου. Στο 70ο λεπτό οι Βεροιώτες  διπλασίασαν τα τέρματά με τον Γαβριηλίδη  και δεκατέσσερα λεπτά αργότερα πέτυχαν και τρίτο γκολ με ωραία κεφαλιά του  Σκόνδρα.

ΒΕΡΟΙΑ: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης (86′ Δημόπουλος), Μαραγκός, Σκόνδρας, Οικονόμου (86′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Πόζογλου (63′ Παπαχρήστος), Μούργος (81′ Ράμος), Πασάς, Γιακουμάκης (81′ Φοφανά).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ: Κατσικάς, Γιανναράκης, Κουκόλης, Φουάσης, Ζέρης, Μαρκιόνι, Κρητικός (74′ Μέσι), Εππάς, Ανάκογλου (74′ Τσιμίκας), Κανίς, Παπαβασιλείου (60′ Κόνσι).