Super League 2: Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Πανσερραϊκός!!!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Πανσερραϊκός, που επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας για την 5η αγωνιστική της Super League2, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών.
Τα «Λιοντάρια» ήταν ανώτερα στο πρώτο ημίχρονο και χωρίς να εντυπωσιάσουν πήραν τη νίκη με γκολ του Παπαβασιλείου στο 29ο λεπτό, που νίκησε στο τετ-α-τετ τον γκολκίπερ του Απόλλωνα, Μαντζάρη.
Μετά από τρεις σερί ισοπαλίες (Ολυμπιακό Βόλου, ΠΑΟΚ Β’, Τρίκαλα) και μία εκτός έδρας ήττα (ΑΕΛ) οι παίκτες του Ζεράρ Σαραγόσα έφτασαν τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα του Α’ ομίλου της Super League2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσιάρας (Καβάλας) με βοηθούς τον Νταβέλα (Μακεδονίας) και Κουβαλάκης (Δράμας).

Κίτρινες κάρτες αντίκρισαν Κουκόλης, Κανίς και ο Καβουσάκης για καθυστέρηση.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Ζέρης, Κόντσι (75’ Φουάσης), Πίντο, Κουκόλης, Γιανναράκης, Μαρτσιόνι, Κρητικός, Παπαβασιλείου (86’ Χαϊνταρά), Κανίς, Ανάκογλου (81’ Έππας).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Στράτσια): Μαντζάρης, Τιμπουέ, Καρρίκι, Γιαννίτσης, Σκούπρα, Χατζής, Λίταινας, Μπαλογιάννης (56’ λ.τ. Ζιάκας), Βίγια (80’ Νούσιος), Λεμάνγκρ (65’ λ.τ. Παναγιώτου), Κανούλας