Super League 2: ΠΑΟΚ Β’ και Πανσερραϊκός, αναδείχθηκαν Ισόπαλοι(1-1)!!!

Στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Super League 2 ΠΑΟΚ Β’ και Πανσερραϊκός, αναδείχθηκαν Ισόπαλοι με σκορ 1-1, στο γήπεδο του Μακεδονικού.
Τα λιοντάρια πήραν προβάδισμα στο 25ο λεπτό με τον Κανίς, ωστόσο η ομάδα του ΠΑΟΚ Β’ ισοφάρισε με κεφαλιά του Ίνγκασον στο 52ο λεπτό.
Κίτρινες κάρτες αντίκρισαν από τον ΠΑΟΚ Β’ Ίνγκασον, Μελετίδης, Τζήμας και Γκαρσία ενώ από τον Πανσερραϊκό ο Ζέρης
Διαιτητής ήταν ο Τσετσιλάς (Γρεβενών) με Βοηθούς τον Πραχάλη (Κοζάνης) και τον Κουβαλάκη (Δράμας), ενώ 4ος ήταν ο Τακίδης (Κιλκίς).

ΠΑΟΚ Β’ (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Ίνγκασον, Καλουτσικίδης (80′ Μελετίδης), Γιαξής, Σαλαμούρας (80′ Τσοπούρογλου), Χατζηστραβός, Κουλούρης (69′ Τζήμας), Γαϊτανίδης (65′ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι (80′ Πανίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σαραγόσα): Καβουσάκης, Γιανναράκης, Δημητρίου, Ζέρης, Πίντο, Κρητικός, Μαρτσιόνι (70′ Έππας), Ανάκογλου, Κανίς, Μέσσι (70′ Θεοδωρίδης), Κόνσι.