Φιλική ισοπαλία στο Ξάνθη Πανσερραϊκός!!!

Ο Πανσερραϊκός σε φιλικό  αγώνα προετοιμασίας που έδωσε στο προπονητήριο των Πηγαδίων της  Ξάνθης(11/09) αντιμετώπισε τον  ΑΟ Ξάνθης. Ο αγώνας έγινε κεκλεισμένων των θυρών, σύμφωνα με τις οδηγίες του υγειονομικού πρωτοκόλλου της Super League 2, που δεν επιτρέπει παρουσία φιλάθλων στις συγκεκριμένες εγκαταστάσεις.
Ο Αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Ξάνθη, καθώς δημιουργώντας ευκαιρίες από στημένες φάσεις πέτυχε και το 1-0 με  γκολ στο 9ο λεπτό  με κεφαλιά του Παπάζογλου.
Ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε στο 29ο λεπτό με γκολ του Κανίς μετά από σέντρα του Κόντσι.
Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν Δρακίδης με βοηθούς τους  Σαββόγλου και  Χρυσέλη.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ:Ίτσο, Μπάτζιος, Μιχαήλ, Δεληγιαννίδης, Ουνγιαλίδης (70′ Πολίμος), Παπάζογλου, Θυμιάνης (46′ Βιθέντε), Τσέλιος (60′ Δημητριάδης Τ.), Πλατέλλας (46′ Μονρόζ), Κρητικός, Διαμαντόπουλος (46′ Ιμπραΐμι).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ:Καβουσάκης, Ζέρης, Γιανναράκης (Μαρκιόνι 45’), Δημητρίου (Κουκόλης 75’), Φουάσης, Τσιμίκας (Ριβάλντο 55’), Κανίς (Μέσσι 79’), Κρητικός (Καραμπέρης 75’), Έππας, Κόντσι (Σιδηρόπουλος 75’), Ανάκογλου  (Σοφιανός 65’).